| hunter2010 a întrebat:

de 2 zile am o problema, am facut puroi la un dinte si am luat medicamentele prescrise dar tot nimic, intrebarea mea este : care sunt sansele ca infectia sa treaca in sange? [septicemie] si in dupa cate zile ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Antibioticele ti se prescriu doar ca sa nu permita infectiei sa se extinda si sa o izoleze, asa incat sa poate fi evacuata de stomatolog.

3 răspunsuri:
| IancuSilviu a răspuns:

Ia amoxacilina.e cumva un apces?

| Einformatii a răspuns:

Sansele sunt 0(zero)

| costellos a răspuns:

E grav prezinta-te la un medic cat mai repede am avut un var caruia i s-a spus ca daca mai intarzia 1 zi putea sa moara mergi la doctor nu mai sta e periculos