| bubix98 a întrebat:

Buna!

De 2 zile, pe piele mai bine zis pe maini, picioare si piept mi'au aparut niste pete...cat un varf de ac, rosii. Zici ca sangereaza.Seamana cu niste punte de sange in piele.
Mi'e atat de frica crying nu stiu ce sunt. Ce ar putea fii? I'am spus si mamei si ea zice ca sunt "un fel de alunite". Si ea are pe spate cateva.
Va rog spuneti'mi ce ar putea fi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la medicul de familie pentru o consultație de ce nu mergi?
Pa, pa.

| Ella3133 a răspuns:

Poate fi pojar sau o alta boala a copilariei
sau intepaturi de tantari(ceea ce nu cred)

| OoBunnyoO a răspuns:

E posibil să fii făcut iritaţie de la căldură. Pentru iritaţie te poţi da cu pudra ca să se usuce. Dacă nu îţi trec în maxim 7-10 zile, îţi sugerez să te duci la doctor.

| ovidiu8msn a răspuns:

Verisorul meu avea asa ceva, vara. Cauza era caldura. Se imbraca prea gros.

| lorycool a răspuns:

N-ar putea fi varsat de vant? sau alta boala a copilariei?