| AnonimaaaaG a întrebat:

De 3-4 luni nu mi-a venit ciclu, nu e din cauza unei sarcine pentru ca n-am mai intretinut relatii sexuale de vreo 8 luni. Am fost la ginecolog, m-a pus la ecograf, nu a fost nimic. Mi-a facut un control si a vazut ca am secretii. Mi-a dat mai multe pentru asta. Zifex duo ovule, omeran, clindamicin, lomexin crema si Gynophilus, Am inceput pastilele clindamicin, omeran si zifex. Ca apoi dupa ce le termin, sa iau Gynophilus si sa ma dau cu crema aia. De 3 zile iau zifexu, azi era a 4-a. Si mi-a venit ciclu. Pe prospect scria ca trebuie sa termin tratamentul inainte sa-mi vina ciclu. Si intrebarea mea e, afecteaza cu ceva asta? Le continui pe astea dupa ce termin cu ciclu? Sau incep cu Gynophilus. Chiar nu stiu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| EmilbOsul a răspuns:

Nu afecteaza cu nimic, aceeasi problema a avut-o si prietena mea si la fel, dupa a 3-a sau a4-a i-a venit! e foarte bine daca iti vine inainte de al termina dar asta nu inseamna ca trebuie sa il intrerupi happy deci nu iti face griji! sper ca te-am ajutat! Funda?