| Chnss a întrebat:

Hey.Am fost la ginecologie dupa un tratament lung cu antibiotice si a spus ca poate fi candidoza, mi-a luat analize si mi-a dat lomexin crema pe care nu l-am mai folosit de vreo saptamana pentru ca dansa a spus sa ma dau doar o saptamana.Acolo scria sa nu intetin relatii sexuale pentru ca afecteaza latexul, dupa o saptamana nu cred ca mai exista vreun pericol nu? Dar cum stiu ca mi-a trecut candidoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mai faci un control pentru a vedea dacă ești vindecată și apoi dragoste fizică!
Pa, pa.

| express11 a răspuns:

Te duci la control.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

La terminarea tratamentului, TREBUIE să mergi IAR la control pentru alt test de secreţie vaginală şi confirmarea vindecării!

Evident, şi partenerul TREBUIE/A să se trateze!
Trebuia să ceri tratament şi pentru el.

De asemenea, NU se face sex ( DELOC ) în timpul tratamentului ( până mergi iar la control şi ai confirmarea vindecării )!
În plus, NU se face sex neprotejat!

Toate cele bune.

| ElenaSA a răspuns:

Mergeti amandoi la control si faceti analize sa vedeti daca mai este infectia cu candida. Daca nu faceti asta si el are infectia, te vei trata din nou.

| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Du-te inapoi sa vezi.