| anonim_4396 a întrebat:

De 3 - 4 zile am o secretie vaginala mai abundenta, cu "firicele de sange", uneori cu dureri in zona ovarului stang. In data de 8 noiembrie am avut menstruatie si a durat 7 zile. Am fost si stresata zilele acestea si sunt.
Care sa fie cauza acestei sangerari?
Sa fie din cauza ovulatiei, a stresului sau sunt insarcinata, am avut 3 contacte sexuale fara prezervativ folosind metoda coitului intrerupt.
Va multumesc pentru raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După cum povestești tind să cred că este vorba de o ovulație!
Încearcă un test de sarcină.
Dacă partenerul stăpânește bine arta coitului întrerupt, prezența sarcinii este infimă.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este perioada potrivita pentru o sangerare de implantare a sarcinii, dar nu mi se pare a fi asta. Mai degraba ceva mult mai serios, mai ales datorita durerii ovariene. Ovulatie e putin probabil sa fie (prea tarziu) si oricum sangerarea normala de ovulatie nu trebuie sa depaseasca 24 de ore, stresul nu da sangerari. Raman sarcina sau, mai probabil, o afectiune de tip chist ovarian. Ar trebui sa te vada un ginecolog.

| alexandraalis a răspuns:

Am fost la medicul ginecolog si mi-a pus diagnosticul de cistita.
MULTUMESC PENTRU SFATURI.

| drAn3 a răspuns:

Interesant