| MX_Em_1999 a întrebat:

de 3 zile ma doare in partea din dreapta a pieptului dar nu se muta in alte zone, doar in partea din dreapta a pieptului simt o apasare si nu pricep de ce. e o durere suportabila dar nu pricep de ce o am. am fost la medicul de familie spunandu-i ca simt o apasare in partea drepta, mi-a ascultat plamanii si a spus ca nu am nimic la nivelul plamanilor. as putea avea un inceput de preinfart?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| geronimo11 a răspuns:

Din cate stiam cand este ceva mai grav durerea e in partea stanga. Oricum ar fi, orice comentariu din partea noastra e de prisos. Trebuie clar sa mergi la medic ( ori la medicul de familie ori la spital ) si sa le spui ca nu iti inceteaza durerea. O sa-ti faca probabil analize si poate o radiografie. Culca-te linistit si maine de dimineata - adica azi - du-te la medic ( daca lucreaza sambata ) sau la spital. Noapte buna!