| Anonimull12345 a întrebat:

Buna! De aproape 2 săptămâni simt o durere de la măseaua de minte. care se extinde spre ureche, dar și sub bărbie până la gât.
E normal să simt durerea sub bărbie/maxilar până la gât?
(*Simt un mic disconfort in partea dreaptă a gâtului spre maxilar atunci când mișc gura
*Eu bănuiesc că s-ar fi umflat vreun ganglion) *Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu e deloc normal. Poate fi o infectie urata care tot se va extinde in zona capului si te va pune in pericol.Mergi la medic!

| sweetys a răspuns:

Asa am pățit si eu, am avut mancare intrata intre gingie si masea. Eram asa de umflata si ma durea atat de rau ca am crezut ca e infectie, asa au crezut si la farmacie si mi-au dat antibiotic, dar mie imi trecea durerea doar cu ketonal, am fost la dentist si dupa igienizare nu am mai avut nimic. Sfat: Mergi si fă-ți o radiografie la zona respectiva, sau panoramica si mergi la dentist. Nu e exclus sa fie carie.

| Smmo a răspuns:

Se poate intampla. Maseaua e deja crescuta sau acum iese? E cariata?