| Kisses a întrebat:

De aproape 3 luni tusesc, am luat siropuri, pastile, antibiotice, am făcut ridiche cu miere și tot nu îmi trece. Acum parcă tusesc puțin mai rar pe zi, dar tot tusesc. oare sa am astm? Câteodată respir mai greu, dar asta rar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Problema este la plamani.O raceala sau bronsita netratata. Asa am patit si eu.Am luat antibiotic timp de 7 zile si mi-a trecut tusea.

| untu a răspuns:

Posibil sa ai astmul bronsic sau turbeculoza, va trebui sa faci o radiografie sau RMN! Mergi la medic sa te consulte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti avea orice.De la sipla raceala pana la o forma mai complicata de tuberculoza. Daca ai scazut si in greutate cat de putin fugi la medic.

| Kisses explică:

Am fost la radiologie și nu am nimic la plamani, astm nu am...s-ar putea sa fie o alergie dar nu știu de ce tusesc.

| SkyGuy a răspuns:

Ar fi cazul sa te duci la doctor fiindca nu poti sa aflii multe lucruri despre asta pe internet, iar un consult nu ti-ar strica. Cu respiratul mai greu, mi se mai intampla si mie dar sunt alergic la praf si asta este cauza, la tine poate fii altceva.