| Ana a întrebat:

Pot sa am tbc doar daca cateodata respir greu, nu tusesc numai am nici un alt simptom?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea sunt simptome de TBC, dar multi oameni sunt diagnosticati cu TBC fara sa aiba vreun simptom, pur si simplu intamplator.

| costymaximus a răspuns:

Pina nu faci un control amanuntit, o radiografie, ceva, nu te poti pronunta numai pe baza acestui simptom

| hamsterx a răspuns:

Posibil sa ai astm.si eu am.si la fel ma simteam si eu...sad du`te la doctor sa iti dea o trimitere la alergologie happy baftasad :*

| User a răspuns:

Eu stiu căcând. pardon, că când respiri greu e posibil sa ai astm.

| mariaw a răspuns:

Nu-i asculta pe doctori.asculta-ne pe noi ca stim mai bine ce vorbim.si putem cu usurinta intui o boala doar dupa simptomele pe care le tastezi.atat de buni suntemsmug

| mariaw a răspuns:

Uite alina aici de fata are "diploma vietii". De ce sa ai nev de doctori cu asa oameni?batting eyelashes

| mary_1175 a răspuns:

Pai tu nu prea ai simtome de tbc.eu am avut acum 4 ani tbc si am avut urmat simtome:tuse seaca.oboseam.transpiram.am pierdut din greutate.si ma durea spatele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Madutzu ai crescut mult, au cam fugit mineralele, cred ca este un pic de anemie, organismul a furat mineralele si le-a depozitat pe oase permitandu-tie sa cresti, mananca splina la gratar si ficatei de pasare tot la gratar dar ia si ceva minerale, desigur dupa ce faci cateva analize uzuale, eu zic, ca este bine sa mergi putin pe la medic, sa vezi ce spune si el despre asta. Poti de la anemie sa ai si alte simptome, inima sa bata repede, insomnii, raceli repetate, tulburari de vedere, dureri de burta, unghiile se sparg sau sunt moi, caderea parului, carii dentare si sunt multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioana, nu te infige asa, unii oameni care se dau in mod cu totul si cu totul neserios pe internet, chiar sunt medici.
Unii dintre ei super-seriosi, cu barba, cu pipa...
Si in definitiv, cam 90% din sfaturi au sunat asa: mergi la medic, fa-ti niste analize, mananca ceva, nu astepta sa se vindece de la sine.
Sfaturi de bun-simt, zic eu.