| Yorokonde a întrebat:

De aproape două zile am buzele foarte uscate, m-am dat efectiv non-stop cu diferite strugureluri și cu cremă, dar imediat după ce se absoarbe iar incep să fie uscate. Am și o crăpatură cred că pot să-i spun așa, dacă zâmbesc și pun limba ma ustură rău pentru că e rupt/crapat. De la ce poate fi? Nu îmi ling buzele, iar apă cred că consum destul de cât trebuie happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

S-ar putea sa fie o problema interna, sau de la vreme. Poți încerca să îți prepari singura balsam de buze acasă, este foarte simplu. Sau poți cumpăra de la site-uri cu produse naturale (de obicei cei cu săpunuri handmade au). Daca vrei sa faci acasă te pot ajuta cu pasii necesari.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți testezi glicemia.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Vant/deshidratare sau ai tenul uscat. Eu am pielea extrem de uscata de la scalp pana la talpi. Fara crema sunt. terminata. Eu folosesc Lanege ( nu sunt sigura daca am scris corect) dar gasesti la sephora cu 100 ron. Foarte bun, tine pana la 8 ore. Daca optezi pentru ceva mai ieftin, iti recomand vaselina ( carmol )

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Carmex *** Laneige Sephora ***

| Yorokonde explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Mersi mult :*