| IzaBella10aug a întrebat:

De aproximativ o săptămână sunt plină de mucozități, am o tuse seacă și nu prea pot respira, dar doar în anumite momente ale zilei. Nu știu ce este, nu am mai avut așa ceva până acum, deai am avut și gripă, și răceală. S-ar putea să am CoVid19 sau este de la un factor extern, cum ar fi un teren plin de ambrozie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pantagruel a răspuns:

Relax. Inchide tv. Inainte de "escrocheria cvd16", am avut o perioada in care tuseam foarte urat. Daca as fi patit asta acum, iti dai seama ca ma legau fanaticii pe strada?

Tot ce am avut nevoie atunci... Niste bromhexin si inca ceva imi scapa acum. Ideea e, nu va mai lasati spalati pe creier, va rog mult!

| IzaBella10aug explică (pentru Pantagruel):

. Oricum, chiar nu cred că aș putea să am CoVid19, deoarece nu am stat în preajma unei persoane infectate nici eu, nici cei din familia mea. Mulțumesc mult pentru răspunsuri!

| Pantagruel a răspuns (pentru IzaBella10aug):

Am vazut la cineva aici... Aerius se chemau tabletele care imi scapau.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice medic va zice ca e c19 dar realitatea nu e asa, multi afirma sa mergi la spital ceea ce nu consider ceva benefic sant pusi aia sa minta lumea macar daca aveai un mediu curat unde sa stai izolat in spital dar cu bacteriile ce sant acolo mori de alte infectii nu de virusul care se speculeaza acum ca e printre noi. C19 nu exista e un brainwash sa reduca din populatie smecherii politice produse de chinezi imprastiate in lumea intreaga.

| sierra1 a răspuns:

"S-ar putea să am CoVid19" - un test iți spune in mod sigur dacă e sau nu

| IzaBella10aug explică (pentru sierra1):

Adică nu știu, și aș fi dorit să întreb pe cineva care a avut CoVid19 confirmat, dar personal nu cunosc pe nimeni care să fi avut.

| sierra1 a răspuns (pentru IzaBella10aug):

"CoVid19... nu cunosc pe nimeni care să fi avut"

mai bine așa

| WhiteLife a răspuns:

Daca ai impresia ca e alergie, roaga pe cineva sa mearga la farmacie si sa-ti cumpere cu blister de Aerius; iei 2-3 zile si vezi daca esti mai bine. Daca nu-ti trece, inseamna ca e ceva raceala/Covid etc

| IzaBella10aug explică (pentru WhiteLife):

Ok, mulțumesc mult!

| Panamax a răspuns:

Daca nu ai febra nu ai de ce sa-ti faci griji.
Si in cazul in care faci febra poate fi din zeci de cauze, astia s-au tampit de tot si vad doar Covid.