| Odysea a întrebat:

De cand a inceput liceul, bineinteles ca vechiul meu obicei a revenit, adica rosul unghiilor. Cat timp a fost vacanta, unghiile mele erau mari si frumoase, dar acum sunt foarte mici. Am acest obicei din cauza stresului. Chiar nu stiu ce sa ma fac, sunt foarte disperata. Ma stresez din cauza liceului, mai ales ca am trecut in a 12-a. Cei care au avut aceasta problema, cum ati "scapat"? Pe mine nu ma ajuta de genul: "tine-ti mainile ocupate" si tot ce e legat de asta. Va rog, am mare nevoie de ajutor sa imi spuneti. Cineva a raspuns la o intrebare ca asta, spunand ca la farmacie se gaseste o oja de la Farmec cu gust amar. Raspunsul acesta a fost acum 6 ani, stiti cumva daca se mai afla asa ceva prin farmacii? Va rog, am mare nevoie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10030889

1 răspuns:
| devilshelp a răspuns:

Poti sa iti iei cate oje amare vrei, nimic nu te va ajuta. Daca esti ca mine vei sta cu degetul in gura pana va trece gustul amar si iti vei roade unghia dupa. Totul trebuie sa vina de la tine. Daca iti propui sa nu le mai rozi si de fiecare data cand iti dai seama ca o faci (eu le rodeam si involuntar) te opresti vei reusi. Cand iti vor mai creste iti va parea rau sa le rozi si te vei abtine cat de cat