| irina_5692 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa ma simt rau sunt tot timpul ametita nu mai vad bine am febra cam mare nici aer nu mai prea am si nici pofta de mancare sunt palida! Ce credeati ca ar putea fi? vi s-a intamplat si voua sa va simtiti asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BGDs a răspuns:

Infectiile virale nu dau febra mare. Probabil e ceva bacterian si probabil e localizat in plamani. Pneumonia poate arata asa. Ar trebui sa te duci la medic cat mai repede

| ASIGURATORUL a răspuns:

Cel putin in Bucuresti zilele astea a existat un puternic virus al enterocolitei.Nu am scapat nici eu, nici cei apropiati mie(se transmite foarte repede). Consultati medicul de familie pentru un diagnostic precis si medicamentatia adecvata.

| gyna201 a răspuns:

Pey daca spui k ai febra inseamna k ori esti racita ai luat vreun virus cv de prin aer ori ai vreo infectie ai mancat cv strikt sau cv ce nu ti-a priit dar ar trebui sa te doara stomacul ia un fervex...iti recomand si un omega 3 sau eurovita te pun pe picioare seara ar trebui sa bei un ceai de tei si cum ti-am spus calciu eurovita iti dau pofta de mancare si daca vezi k starea ta nu se amelioreaza fa-ti niste analize...