| anonim1008 a întrebat:

De cateva zile ma simt cam ametita si am senzatii de lesin.Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

1. Poţi fi însărcinată
2. Ai probleme cu tensiunea
3. Ai anemie
4. Lipsă de calciu
5. Lipsa odihnei
6. Prea multă cafea
7. Ţii o dietă prea strictă
8. Nu bei suficientă apă
9. Stai în căldură
10. Îţi scade glicemia fiindcă nu mănânci şi ceva dulce

PS - Nu ştiu care situaţii ţi se potrivesc şi care nu. De exemplu, nu ştiu ce mănânci, cât te hidratezi sau dacă ţii cumva vreo dietă.

Dacă starea ta nu se va ameliora, îţi recomand să mergi la medicul de familie pentru un set complet de analize.

Multă sănătate!

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

De la caldura cred eu, nu sta afara in orele de maxima caldura, de la 12 pana pe la 4 si bea multa apa, chiar si 3 litri pe zi, mananca fructe si legume multe sa te vitamizezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate ai probleme cu tensiunea, sarcina, anemie, lipsa de ceva minerale in organism, nu dormi suficient.
Mergi soi faci analize complete.
Te pup!

| SDana a răspuns:

Cred ca cel mai bine a raspuns TPU. Trebuie sa consulti un doctor care in primul rand iti va masura tensiunea. Mergi la doctorul de familie.
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

| drbugsy a răspuns:

Anemie severa sau lipsa calciu. urgent consult medical

| anonim1008 explică:

Am avut o lipsa de calciu si de magneziu recent dar am luat medicamente.Si cu tenisiunea nu sunt sigura daca am dar atunci cand ma ridic brusc de undeva ametesc si am citit pe internet ca se numeste hipotensiune arteriala sau ceva sr genu.