| irina_5692 a întrebat:

Nu demult in urma cu cateva zile m-am simtit rau de abia am mai putut sa ma misc ma simteam foarte rau ametita. Noaptea capul a inceput sa ma doara iar durerea nu sa oprit decat de dimineata. Si de atunci tot timpul sunt ametita si nici pofta de mancare nu mai am. Ar putea fi lipsa de calciu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai degraba anemie. In anemie apar dureri de cap si oboseala din cauza lipsei de oxigen, anemia de fapt inseamna scaderea numarului de eritrocite (globule rosii) din sange, iar ele sunt transportorii oxigenului la tesuturi. Tesutul nervos este cel mai sensibil la lipsa de oxigen, de aceea atunci cand nu este oxigenat cum trebuie apare durerea.Mergi la medic, fa-ti un set de analize ale sangelui, si ia un supliment cu multivitamine, iti va reda pofta de mancare.

1 răspuns:
| Raniia a răspuns:

Cauze pot fi multiple trebuie să faci niste investigatii amănuntite cu recomandare de la M.F.