| Geomire a întrebat:

De câteva zile am o stare foarte ciudată, ma dor sânii, desi perioada următoare de menstruatie este peste 2 saptamani, sunt foarte nervoasă si irascibila, ma doare capul, imi este somn incontinuu, as mânca continuu, etc. Este posibil sa fiu însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Daca a-ți întreținut relații sexuale, cel mai bine e sa faceți un test de sarcina, răspunsul va fi mai sigur asa.
Însă aceste stări pot apărea și din cauza manstruatiei. Depinde totusi de corpul fiecarei femei. Însă și eu înainte de menstruație cam la același interval de timp cu o săpată a sau doua, am aceste stări, dureri de sâni, dureri de cap, stări de somn. E posibil sa luați în calcul și aceasta varianta.
Dar dacă aceste stări persista consultați și sfatul unui medic pentru siguranță.
Numai bine! Multa sănătate!