| fatitimp a întrebat:

De cateva zile ma doare burta si simt niste intepaturi sau durezi in zona intima. Ce credeti sa poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat dacă eşti fată ( sau băiat ) - bănuiesc că eşti fată - şi dacă ai CM/menstruaţie, în ce perioadă a CM te afli acum, etc.

Durerile de burtă/ovare pot reprezenta simptome premenstruale : asta înseamnă că e posibil ca, în următoarele zile, să-ţi vină menstruaţia.

De asemenea, aceste dureri pot radia sub formă de dureri/înţepături abdominale/inghinale ( în zona intimă ).

Totuşi, e posibil şi ca durerile respective să fie semnele unei răceli abdominale...

Ar fi indicat un control medical!

Toate cele bune.

| SimonaCristina a răspuns:

Daca nu esti in perioada premenstruala poate fi boala inflamatorie pelvina. Fa un examen ginecologic Sanatate!

| giony54 a răspuns:

Poate sa fie o raceala care a pornit de la picioare. Daca faci cateva bai la picioare cu sare o sa-ti treaca imediat.