| Dianaaaaaioanaaaaaa a întrebat:

.de cateva zile ma doare in partea dreapta si imi vine sa vomit s-ar putea sa fie apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Apendicita este in stanga. Durerile in partea dreapta,pot fi manifestari ale dischineziei biliare, cu dureri sub coaste, senzatie de greata, balonari, diaree sau constipatie.

| pietrean a răspuns:

De regula, apendicele este pozitionat in dreapta, dar poate fi si in partea stanga.Simptomele pot fi confundate, de asta m-am referit ca poate fi colistul de vina.Am facut remarca aceasta, deoarece unele cunostinte de-ale mele se plangeau de dureri in partea dreapta si era de vina colicistul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,este posibil.
http://www.sfatulmedicului.ro/apendicita
Te pup!

| SparkleO a răspuns:

Slaut.

da, astea sunt simptomele. trebuie sa verifice totusi un doctor. iti va da niste pastile, iar daca nu-ti trece cu alea, vei avea parte de operatie. nu-ti fie frica, nu cred ca va fi necesar. oricum, nu doare.

vara-mea avea 10 ani cand a facut-o si nu a patit nimic. la fel, si ea avea dureri de burta, varsaturi si nu avea pofta de mancare.