| Christian333 a întrebat:

Buna
De cateva zile mi-a aparut o umflatura ca si un cos sub piele in fata urechi care sa marit, acum are cam 1 cm.
Am inteles ca la oreon apare o umflatura in spatele urechi.
Am sanse sa am oreon?
Daca am 22 de ani oreonul poate fi periculos?
Trebuie sa merg la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Daca o sa ai oreon o sa stii cu siguranta
22 de ani da, poate fii periculos.
Acel punct este un ganglion, toti le avem si se mai umfla cateodata.
poti sa te duci la medic daca vrei...

| SerafimHD a răspuns:

Trebuie sa mergi la medi in mod cert si ai dreptate este pericol de oreon!

| AnneMarye001 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la medic.Din cate am auzit ureonul e periculos mai mult la fete/femei.

| MoisaDMD a răspuns:

Du-te si vezi ce ai ma? poate e ceva grav

| Andrea235489 a răspuns:

Cea mai buna varianta e un control ORL. Un medic specialist iti va spune clar ceea ce ai si cum se poate trata. Dar inainte ar trebui sa te prezinti la medicul de familie pentru o trimitere, daca este cazul, la un medic de specialitate ORLwinking.