| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile mi-au aparut niste bubite minuscule ca niste cosuri (transparente) in zona barbiei. Sa fie de la transpiratie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina64 a răspuns:

Probabil ca da, și eu am asa ceva, încerca ca înainte de culcare sa te demachiezi chiar dacă nu te-ai machiat în ziua respectiva, te ajuta mult, după poți folosi o crema hidratanta. Poți încerca ca măcar o data pe săptămână să aplici o masca naturala, și ai grija la punctele negre pentru ca cel mai des apar în zona bărbiei

| Adelyna06 a răspuns (pentru Corina64):

Asta fac de cateva zile, ma demachiez chiar daca nu folosesc machiaj. Dar am crezut ca poate mi-au aparut de la acele produse. Folosesc laptele demachiant catifelat ten sensibil de la elmiplant +apa revigotanta de la elmiplant dimineata, iar seara laptele hidratant pentru ten normal/mixt +apa revigoranta (ambele de la elmiplant.)

1 răspuns: