| Cursed SeaL a întrebat:

Deci ajutor! acum cateva zile am fost la baie si bineinteles am facut si baie pe lac, iar in jurul burtii la baza si pe solduri mi au aparut niste bubite rosii albe in cap ca niste cosuri coapte care ma dor foarte tare cand le ating, ca si cand as fi taiat si ating acea zona. ce poate fi? va rog sa nu ma speriati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Messyhair a răspuns:

Pai bravo tie ca ai facut baie in lac! Ce mai astepti du-te la doctor!
Apa aia e murdara si cine stie ce boala ai luat!
Nu vreau sa te sperii! Mai intai poti sa te duci la farmacie, daca nu rezolvi nimic, la doctor cu tine!

Si nu mai face baie in lac!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la dermatolog, ai luat probabil o ciuperca.

| andre999 a răspuns:

Ai luat o infectie din apa, nu da cu creme obisnuite gen Nivea pentru ca mai rau le faci. Cel mai probabil ai luat scabie (raie), te duci la medicul de familie de controleaza si apoi iti va da niste creme pentru a ucide acarianul scabiei. Sanatate si succes.

| SelenaDesire a răspuns:

Du-te la un medic! Te poate ajuta! Nu te panica! happy Stai linistita si incearca sa le eviti cand te speli. Si fii atenta sa nu se infecteze, daca patesti ceva, atunci chiar ar trebui sa fii vazuta de un medic! Zau!

Deci succes! love struck

| cornel a răspuns:

Mergi la medic luni

| Ioαnα.:* a răspuns:

POate fii din cauza apei, poate era murdara sau era ceva prin ea.
Se mai inatmpla.Nu trebuie sa te sperii sunt trecatoare.batting eyelashes
Da. te cu ceva crema.Pentru orice eventualitate intreaba un medic, farmacist ceva.happy
Sper ca ti.am fost de ajutor.batting eyelashes

Fundita?batting eyelashes

| kiddutssa a răspuns:

Hmmm.intrebare: inainte sa mergi la lac te-ai epilat cumva? In cazul in care raspunsul este da, cu siguranta din cauza acestui lucru s-a intamplat sa apara acele bubite. Mie mi se intampla mereu cand ma epilez si apoi merg sa inot. Incearca sa le dai cu Cutaden. Avand in vedere ca pielea era proaspat epilata in contact cu apa si impuritatile din ea, apar intr-adevar un fel de cosuri. Nu cred ca e vorba de raie sau mai stiu eu ce. Foloseste cutaden cateva zile si vei vedea ca vor disparea.winking

| Cursed SeaL explică:

O singura problema, de fapt mai multe 1. au facut si ceilalti si nu au nimic, a2a raie frate? adica sa fim seriosi e apa din lac si de acolo bem noi, si da. chiar e murdar dar. si 3a si cea mai importanta sunt baiat ma, nu ma epilez ca de aia sunt baiat sa am par. Si multumesc la toti pentru sfaturi