| Anonim97695333thf a întrebat:

De cativa ani ma confrunt cu vergeturile. Am incercat 2 sticlute de bio oil estompat foarte putin. Stiti cumva ce alte tratamente sa mai folosesc? Cer opinia voastra pentru ca pot cauta pe net dar vreau sa stiu ca sunt persoane carora le-au mers tratamentul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu știu că eventual cu laser poți dar nici ăla nu dă mereu rezultate.

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu exista tratamente care sa lipeasca o piele crapata/ rupta!
poti in schimb sa eviti a mai avea alte vergeturi noi, schimbandu-ti stilul de viata, manacand sanatos si facand sport.
Vergeturile sunt crapaturi ale pielii, aparute pe un testut adipos (grasime) in urma unei luari in greutate mai mari, intr-un timp scurt.
Sportul elimina celulita si ca atare reduce si formarea vergeturilor.
Vregeturile se pot elimina doar cu operatie estetica cu laser.
Nu mai cauta chestii carere nu exista, cremele si uleiurile hidrateaza pielea, dar nu pot lipii o piele deja rupta/crapata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu laserul poți să le mai estompezi dar sa scapi complet de ele nu se poate trebuie sa întrebi un dermatolog sedintele sunt costisitoare și rezultatele diferă de la individ la invidid. daca sunt albe poți scăpa 80-90% cu laserul