| doarEu001 a întrebat:

Vreau si eu raspunsuri de la persoane care au incercat spray-uri impotriva transpiratiei in exces la axile sau hiperhidroza. Au efect? Am cautat pe net si am gasit mai multe produse ca Perspirex, Maxim sau Odaban. Vreau sa stiu daca sunt eficiente pentru ca ma confrunt cu aceasta problema de cativa ani si e foarte neplacut. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| malyina a răspuns:

Eu l-am folosit pe cel de la Odaban si sunt chiar multumita de rezultate. In primul rand ca nu mai transpiri si scapi de urmele inestetice de pe tricouri, dar scapi si de mirosul neplacut daca ai si problema asta. Eu l-am comandat de aici http://www.antitranspiratie.ro/. Bafta!

| doarEu001 explică (pentru malyina):

Eu transpir in exces chiar si iarna... este foarte jenant. Vreau sa stiu daca si la tine este la fel. BIne, stiu ca depinde si de fiecare organism in parte. multumesc!

| malyina a răspuns (pentru doarEu001):

Da..si eu aveam aceeasi problema. Trebuia sa imi pun un pulover mai gros pe mine pentru ca altfel imi era frig, dar imediat incepeam sa transpir. Si iti imaginezi ca nu era deloc placut sa te trezesti transpirata cand toti sunt ok.

| doarEu001 explică (pentru malyina):

Da, ai dreptate sad multumesc frumos.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cunosc produsele enumerate de tine. Dar pentru problema ta (si a multora) sa nu cumva sa folosesti produse care opresc transpiratia. Nu am sa-ti spun ca asa se elimina toxinele. Asta o stiu toti. Dar, toxinele neeliminate prin transpiratie se vor aduna sub piele si vei face furuncule sau alte complicatii urite. Pentru mirosul neplacut (presupun ca exista), spala-te cu apa in care ai dizolvat bicarbonat alimentar si foloseste deodorante. Dar nu "dry" (uscate), sau altee care inchid porii. Lasa organismul sa transpire dar insista cu igiena.

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns:

Iwostin actiune prelungita 72 de ore (desigur ca nu dureaza 72 de ore) - e lichid, dupa aplicare il lasi sa se aboarba, usuce complet. Daca nu te stresezi, grabesti, si nu porti haine mulate, iti va fi de folos

| NumelePublicExistaInBazaDaDate a răspuns (pentru NumelePublicExistaInBazaDaDate):

E cel rosu, eu nu mai gasesc in farmacii asa ca il comand de pe net