| Cosmin_Filaret_1999 a întrebat:

De ce imi simt pulsul in gat? Chiar foarte puternic. Si batai ale inimi puternice. Chiar si daca stau pe scaun linistit mi se intampla asta. Am 16 ani si fumez. Poate sa fie din cauza fumatului? Mai am si infectie de streptococ amigdalian sau ceva de genul. Mi-au iesit analizele la aslo 540 si mi-a spus doctorita sa bag moldamin 3 luni, Am terminat cele 3 luni mi-am facut analizele au iesit 400 si mi-a mai dat 3 luni.Dar in momentul asta fac pauza luna decembrie datorita sarbatorilor. Multumesc. De la ce credeti ca poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu nu fumez, n-am avut nicio boala precum cele enumerate de tine, insa imi simt pulsul in gat. N-are legatura cu problemele pe care-ai insirat tu. N-are legatura nici cu fumatul. Pur si simplu, acolo se simte pulsul. In caz ca n-ai observat, chiar si medicii, cateodata, dorind sa vada daca pacientul are sau nu puls, ii ating gatul. De la fumat, insa, poti, in timp sa capeti fel si fel de probleme, chiar si cardiace. Cel mai bine ar fi sa te lasi.

| Cosmin_Filaret_1999 explică (pentru AFR81):

Da dar faza este ca ii prea ridicat pulsul.

| AFR81 a răspuns (pentru Cosmin_Filaret_1999):

Daca crezi ca ai ceva, mergi la medicul de familie pentru a-ti da trimitere la cardiolog.