| Afrodita_9380 a întrebat:

de ce vitamine ai nevoie ca sa nu iti mai apara afte bucale sau herpesuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ca tratament de sustinere a rezistentei organismului se folosesc vitamine din grupul complex B, vitamina C, vitamina E.

2 răspunsuri:
| Alemoni a răspuns:

Buna.
vitamnina a, c, e. happy

| Diana90 a răspuns:

Herpesu nu stiu daca se trateaza cu vitamine, din cate stiu eu ala apare de la un sarut sau daca bei dupa cineva si buzele tale sunt mai sensibile sau poate ca nu ti a placut un sarut si l ai dat cu sila la cineva doar din bun-simt.se trateaza herpesu dar nu cred ca cu vitamine ala se trateaza doar dupa ce apare nu inainte.cat despre bucale nici nu stiu ce sunt alea,nu am mai auzit de asta pana acum.,, dar sper ca ti am fo de folos, ciao