| adrianamarin225 a întrebat:

De ceva tim a inceput s-a imi iasa pe piele capului bube cu coajă si ma mananca foarte tare. De ce? ( ma apal cu wash&go )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Bun, nu pot sa iti spun exact ce sunt aceste bubite. Am avut si eu la fel acum aproape 1 an. Poate fi din cauza samponului sau a faptulu ca nu te speli destul de des, eu stiu? Icearca sa schimbi samponul cu unul facut din plante, spala-te de cel putin 2 ori pe saptamana si, problema ta s-ar putea sa se rezolve. Daca nu, consulta un medic specializat, poate fi o problema mai grava decat iti imaginezi. Succes!

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Simpomatologia pe care o prezinti tu poate indica un posibil inceput de psoriazis care daca nu este tratat din timp exista posibilitatea sa nu mai scapi de el si sa ti-se extinda si pe piele. Daca bubele sunt de culoare alba inseamna ca cel mai probabil asa cum am spus si mai sus ai psoriazis. Mergi la un control dermatologic cat mai repede cu putinta si trateaza boala din timp. Multa sanatate!