| crinapop a întrebat:

De ceva timp am o stare foarte urata, m-am mutat la iubitul meu acum cateva luni si certurile si problemele cu parintii lui si-au lasat amprenta asupra mea, cred ca am intrat intr-o depresie, ma simt singura, imi vine sa plang mai tot timpul, nu ma simt iubita de el, ma simt evitata, imi vine sa plec sa nu mai vad pe nimeni, simt nevoia de a sta undeva singura o perioada. Chestia e ca totusi vreau sa rezolv problema, nu doresc sa ma imbolnavesc, la ce doctor trebuie sa merg (nu prea am fost eu pe la spitale) trebuie sa ma duc la medicul de familie sa imi dea trimitere la un doctor specialist, psiholog sau unde trebuie sa ma duc? Sa nu radeti va rog dar din fericire pana acum nu am avut nevoie de doctori. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Capul sus mergi la psiholog, probelmele se vor rezolva numai ca acum le vezi pe toate negre, nu te izola si mergi la doctor.

1 răspuns:
| meli120 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si o sa te trimita el la un psiholog sau ce considera el/ea ca trebuie.