| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am intrat intr-o depresie urata. din cauza certurilor cu prietenul meu. Nu stiu ce sa fac, cum sa fac sa ma simt mai bine? Nu am chef sa vorbesc cu nimeni, nu imi pasa de nimeni, imi vine sa plang din orice. nici pofta de mancare nu am. Ma imbolnavesc asasad Un sfat macar?

Răspuns Câştigător
| mikaela25 a răspuns:

Buna, eu m-am despartit de prietenul meu, si da, am plans si eu, am bagat tigari in mine ca idioata, nu mancam si pentru cine? pentru un idiot care imi trimitea mesaje sa imi spuna ca a fost in toate cluburile din Sibiu.sa il ia dracu pe el si pe toti.viata e frumoasa, nici eu nu am depasit momentul asta dar incerc sa nu ma mai gandesc, si vorba aia ce iti este scris in frunte iti este pus deci scumpa mea capul sus mama :*:*:*:*. Nu cred ca suferi mai mult decat mine si sunt convinsa ca vei trece peste, nu te umili in fata lui, barbatii adora asta, sa ne vada la pamant sa faca ce vor cu noi.Te pup

| IsabelaIssa a răspuns (pentru mikaela25):

Koko mama, sti ca nu merita si u pui suflet la cine nu trebuie. tu esti de vina asa ca nu te plange tongue ce rea am fost, dar am dreptate tongue :*:*

| mikaela25 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Stiu iubita :*:*

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

E greu sa treci peste o depresie mai ales daca faci ce faci tuh adica( trebuie sa vb cu lumea nu sa stai singura cheamo pe pr ta cea mai buna la tine sau pe cineva in care ai incredere si vb ) iesi pe afara ia aer curat mananca K nimeni nu moare din dragoste) fi mai tare.
ps: distreazate k viata e una si daca vrei s ate impaci cu el( ar trebui sa mananci sa te faci mai frumoasa mai buna sa stie ke a pierdut, nu mai urata slaba leshinata k asa nimeni nu te place).

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nici un barbat nu merita lacrimile unei femei, iar cel care le merita mai mult ca sigur nu te va face sa plangi laughing) nu mi-o lua in nume de rau dar eu cred ca cel mai bine pentru tine este sa il lasi pentru ca viata alaturi de un om cu care nu ai alt motiv decat sa te certi iti spun eu ca nu va fi deloc usoara.nimeni nu a spus ca va fi usor dar cu timpul trece.

| Cosmiinna a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine sad ştiu cum te simţi. cel mai bine e să vorbeşti cu o prietenă de-a ta care să fie lângă tine să te sfătuiască sad ai nevoie de o îmbrăţişare! ai mai vorbit cu prietenul tău? indiferent de câte certuri veţi avea trebuie să fiţi alături unul de altul, ai grijă de tine. şi fă orice care şti că îţi aduce zâmbetul pe buze, te pup :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai și tu in telefonul ăla al tau,pe unul care a incercat să te agațe vreodata! un fost coleg de liceu,(sau actual),un amic care a rupt-o cu gagică-sa,si aveai tu bucurie la el? trebuie doar să-i suni si iți vor oferi imediat un umăr pe care să plângi; mai departe cam întelegi ce va urma,dacă el se pricepe un pic,și tu nu ai o problema cu sexul la prima(sau a doua) intalnire; sau s-a terminat lumea cu iubitul ăla al tau! proaste mai sunteti uneori! pe bune! el ce-o face la ora asta? stă și el si se uita la castronul cu ciorbă și visează la *clipele frumoase* pe care le-ați avut împreună? unele dintre voi aveți degeaba *păsărica* aia,că nu știți ce să faceți cu ea! mamă! de ce n-am și eu una, să vezi atunci poftă de mâncare pe mine!(bine, recunosc- m-a cam luat valul!); ok.

| Razvanel88 a răspuns:

Alexandra singurul sfat cel mai bun care ti-l dau, este sa te duci la cel mai vechi amic sau amica, care te-ai simtit mereu bine in compania lui, si acela stie ce sa iti faca ...acum pentru tine conteaza doar sa iti menti zambetul pe buze succes!