| dngcalin a întrebat:

Buna de ceva timp in urma aproximativ o luna am niste ganglioni in zona gatului si sub brat uni se misca alti nu 3 saptamani nu m-a durut dar acum ma doare partea stanga a gatului si durerea se transimte pana pe umar si ganglioni nu au scazut deloc inainte sa mi se umfle ganglioni am avut pe corp niste puncte mov pe brate piept si gat un sfat ceva sau la ce pot duce aceste probleme?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| RaduMarin a răspuns:

Din ce putina mea cultura medicala iti pot zice ca ti s-au umflat ganglionii limfatici, ei fiind responsabili cu formarea anticorpilor.De obicei acestia se umfla cand ai o infectie in corp din cauza faptului ca produc mai multi anticorpi pentru a lupta cu infectia.

Legat de petele care ti-au iesit nu pot sa iti zic absolut nimic.

Oricum cel mai indicat e sa mergi la doctor si sa iti faci niste analize ale sangelui sa vezi exact ce fel de infectie ai.

Apropo nu lua prea in serios ce am zis in afara de faptul ca trebuie sa mergi la doctor, pentru ca tot am scris am scris in stare de ebrietate.

Cheers! big grin