| Harraf a întrebat:

De ieri ma doare partea stanga a gatului ( parta stanga a cefei - spre sus ). Am avut ora de sport la scoala si nu stiu ce am facut si cred ca am facut o miscare brusca din gat ( am uitat sa fac si incalzirea sad). Nu mi s-a mai intamplat, la inceput am avut o durere imensa... durerea a scazut, dar tot ma doare. Niste sfaturi? Daca m-as duce la spital. ce mi-ar face? Ar trebui sa treaca singura durerea? Ma doare doar cand fac miscari spre stanga a gatului. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jmekerashu a răspuns:

Nu are ce să-ți facă. Ți-ai întins un mușchi. Cumpără niște Diclofenac (Clafen) http://www.i-medic.ro/medicamente/clafen-crema-gel

Și aplică pe zona respectivă. Dacă persistă durerea mai mult de 2-3 zile după respectivul tratament. Mergi la medicul de familie pentru o consultație.

| Harraf explică (pentru jmekerashu):

Sper sa fie asa! Multumesc.

1 răspuns: