| iulyana a întrebat:

De ceva timp ma doare in partea stanga, si de vreo trei-patru zile mi s-a umflat foarte mult burta... s-a umflat de unde incepe parul pubian pana aproape de buric. Si doar partea stanga, cand apas ma doare.crying Ce este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Nu de la TPU iti vine ajutorul intr-o astfel de situatie.Nu zabovi.Maine este luni si te prezinti la medicul de familie care te va dirija catre un specialist.

9 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Poate ai facut o hernie sau ceva tebuie sa mergi la dr nu mai sta

| alexa a răspuns:

Nu cred ca e apendicita.in primul rand ea e in dreptawinking
mai bine consulta un medic sa nu apara complicatii
ai grija

| viatadecacatt a răspuns:

Burtica si eu amlaughing, dar nu ma doare in partea stanga. zici ca ai facut apendicita.mai bine du-te la doctorul/doctora de familie sa vada ce aihappy

| StaRmAgiC a răspuns:

Cred ca apendincitathinking sau cine stie. du-te la un doctor sa te consultzi ca sa vezi ce ai:*
Sper sa nu fie nimic gravhappyAi grija de u:*

| StaRmAgiC a răspuns:

Daps.Scuzele meletongue

Nu prea le am cu medicina.Ramane sa te duci la doctortongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi chestie am si eusad tot in stanga ma doare...straight face si e si putin umflat acolo unde ma doare... ce sa fie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey.ai rezolvat problema? pentru ca ma cam deranjeaza si pe mine in partea stanga si vroiam sa stiu ce estebig grin

| iulyana explică:

Apendicita e in dreapta ...si am facut-o sad

| mhann a răspuns:

Du-te tu la doctor.