| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme ma inteapa inima, si cateodata incepe sa bata tare si ma doare in acelasi timp si apoi se opreste. straight face Nu stiu ce este... Dar nu fac sport, adica fac la scoala...Mentionez am 12 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci analize de sânge, posibil un dezechilibru sau chiar o afecțiune a inimii și asta numai cardiologul poate spune cu un diagnostic diferențial.
Sănătate.
Pa, pa.

| Danyelusha a răspuns:

Buna!
Fix aceleasi simptome le avea si prietena mea. Du-te la doctor, din cate mi-a povestit ea, o sa te consulte si o sa iti deie niste tratamente si o sa iti spuna ce ai voie si ce nu. Cred ca ai probleme cu inima. Fuge repede la doctor.
Iti doresc insanatosire grabnica si sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| CupY a răspuns:

Majoritatea oamenilor trec prin dureri dintraste pentru că se dezvoltă din câte știam eu. Însă dacă persistă durerea fugi repede la doctorul de familie și apoi la cardiolog să-ți faci o electrocardiogramă (îți va spune doctorul de familie).

Ești prea tânără să ai probleme cu inima, însă contează și daca părinții tăi au avut sau au probleme cu inimioara.

Multă sănătate.

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Nu stiu exact ce problema ai, dar presupun ce poate provoca aceasta. Daca nu esti activa la lectii presupun ca stai in banca, vorbind cu colegu sau altceva, insa fiind tot timpu asezata nici macar miscandu-te, in afara de scris, tu iesind la pauza incepi sa alergi brusc din rasputeri, cea ce cauzeaza supra impingerea sangelui, iar inima fiind de 12 ani doar, nu reuseste sa pompeze atata oxigen spre sange, pe care il rasufli tu fugind, iti propun sa te relaxezi si sa nufaci miscari EXTREm de bruste dupa un timp nemiscat.

| Matt221041 a răspuns:

Du-te la doctor urgent!

| arthurarad a răspuns:

Nu ai motive sa iti faci griji, dar totusi un consult la medicul cardiolog nu strica. Mai bine sa previi decat sa tratezi!

| timofte99 a răspuns:

Poate este de la tensiunea arteriala nu stiu sigur

| CopilulCareAleargaCatreMare a răspuns:

Asa patesc si eu... dar nu stiu de ce. Totusi ar trebui sa mergi la doctor happy

| Razvan123456 a răspuns:

Nu este ceva foarte grav poate ai o deficienta de calciu sau daca nu merge cu lapte branza lactate in general in momentul in care incepe sa te intele si sa bata tare te intinzi in pat mananci un baton de ciocolata orice care contine zahar si astepti o sa treaca repede si eu mai am probleme din astea ...am 14 ani