| Milliii a întrebat:

De ceva timp ma ia asa cateodata inima. Adica ma inteapa si cand respir mai adanc ma doare. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alistair a răspuns:

Se numesc dureri intercostale. Si intre coaste ai muschi striati care se contracta la inspiratie sau expiratie, deci ce ai tu sunt simple dureri musculare, se intampla la toata lumea.

7 răspunsuri:
| kareina a răspuns:

Poate sa fie o durere intercostala de la o raceala, dar mai bine fa un ekg sa fii mai sigura!

| aniriiiiii a răspuns:

Si mie mi se intampla mie uneori chiar imi creste pulsul rau si nu prea mai pot sa respiroh go on...la tine nu`i grav...este doar o raceala posibil, stai linistia :* daca nu poti fi linistita du-te la un doctor si te vei convinge ca nu ai nimic big hug

Sanatate!

| Milliii explică:

Cred ca o sa ma duc la doctor mai stau putin sa vad daca nu cumva trece.

| Milliii explică:

Trebuie sa mentionez ca fac judo si merg la sala de forta, o fi si din cauza asta? am 13 ani.

| sergent91 a răspuns:

Du-te la cardiologie si fa-ti un control cu inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu asa.defapt inca mai patesc dar rar
Am observat ca asta prevesteste o raceala
Deci cand respir ma doare dar daca trag aer puternic nu mai am nimic dupa
P. S. Am EKG facut acum cateva luni(si atunci aveam durerile). Expresia medicului a fost "e sanatos tun".
Dar mai bine du-te la un doctortongue

| Lovepoison a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie! Cred ca ai racit la plamani sau iti cresc plamanii si inima, sau poate, Doamne fereste, e vreo boala. E mai bine sa te duci la doctor!