| anonim_4396 a întrebat:

Buna,de curand mi-a aparut in gat niste bubite rosii, si am amigdalitele umflate su vinete si cerul gurii vana,!
Ps:M-am apucat de fumat de 3 saptamani, si fumezi 2.3 tigari maxim pe sapt, nu trag in piept.Nu pot merge la doctor!sad
Funda!:* si multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| karellia58 a răspuns:

Du-te la doctor, la un spital de urgenta, deoarece la urgenta nu cere adeverinta si nici nu se plateste. Eventual poti invoca faptul ca te deranjeaza la inghitit.Du-te neaparat si nu mai fuma!

| Ikaross a răspuns:

Daca vei continua sa fumezi iti dau un sfat, cel mai bine este sa traci in gat deoarece daca nu tragi este o sansa si mai mare sa faci cancer in gat, mai bine lasa-te pana pe la 16-17 aniwinking