| costinvlad a întrebat:

Am bubite rosii in gura, pe cerul gurii, amigdalite, si limba este alba. Am fost la doctor si a zis ca este un fel de ciuperca. Ce pot face pentru a o distruge sa scap de ea? Medicul mi-a dat stamicin ceva cu care ma ung in gura pe ele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zalmon a răspuns:

Gargara de doua trei ori pe zi cu o lingurita ( nu mai mult) de bicarbonat de sodiu la un pahar de apa. Nu mai manca dulciuri, lapte dulce si picant.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

De vreme ce ti-a recomandat acel tratament, e clar ca medicul a depistat afectiunea de care suferi. Se numeste candidoza bucala si vei scapa de ea numai daca urmezi indicatiile specialistului.;) Te vei vindeca negresit de acea ciuperca. :)
http://www.sfatulmedicului.ro/medicamente/stamicin-comprimate-filmate_13931