| pisiqtza91 a întrebat:

De curand mi-am facut o radiografie la coloana vertebrala si am aflat ca am cifoscolioza.Am citit pe internet ca ar trebui sa fac fizioterapie, masaj si kinetoterapie.Saptamana viitoare o sa ma duc la un medic ortoped dar sunt curioasa daca cineva s-a mai confruntat cu aceasta problema.La fizioterapie am inteles ca se baga curent in coloana.Doare? Si cam in cat timp se vor vedea rezultate? Mentionez ca am 22 de ani.Va multumesc celor care imi vor raspunde la modul serios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu doare dar ai asa o senzatie ciudata

| raresandrey a răspuns:

Problema ie serioasa, fa corect toate procedurile nu sunt dureroase.Am cunoscut pe cineva, in timp poti ramane cu gheb si coloana stramba.

Răspuns utilizator avertizat