| scorpioana a întrebat:

De dimineata am observat ca s-a umflat ceva in zona clitorisului, pe labia mica. Se simte ca o vena umflata dar nu pare a fi o vena. Sunt destul de speriata si planuiesc sa merg cat mai repede la un ginecolog.
Ar trebui sa-mi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Diagnosticul precis in privinta acei ''umflaturi/basici'' anormale aparute pe labia minora, poate fi stabilit doar de catre medicul ginecolog care iti va consulta si examina ''pasarica'' in mod direct. Multa sanatatE!

| Emilian65 a răspuns:

Foarte bine faci. Ginecologul este cel cate te va sfatui ce trebuie sa faci in continuare.

| minrest a răspuns:

Mergi la medic, dar nu ai de ce sa iti faci griji. Nu trec vase importante prin labii, si nu sunt organe vitale pe acolo. E o inflamatie a acelui tesut sensibil.

Răspuns utilizator avertizat