| madalinaelenamadalina a întrebat:

va rog sa ma ajutati cu ceva. Sunt foarte speriata. Deci faceam baie si am observat ca sub labia mare mai in interior, cum sa va explic. Am o umflatura, care doare si e rosie zona aceea. Si labia dreapta s-a umflat fata de cealalta. Simt o durere nu foarte mare cand merg sau cand ma asez, dar e acolo. Si mintea mea fuge ca as avea nu stiu ce doamne fereste. Nu mi-am inceput viata sexuala, dar ce poate fi? M-am epilat recent poate o fii de la asta, dar nu stiu. Ajutati-ma va rog cu un sfat. Mi-e foarte frica de ginecolog, ce unguente sa dau, orice sfat e de mare ajutor.Va multumesc. Scuzati categoria.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Doriii a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti deschis cu mama ta despre asta.V-ati putea duce impreuna la ginecolog.Nu iti fie frica e mai bine asa.Doctorul iti poate prescrie un unguent sau ceva de genul.:*

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi urgent la ginecolog, nu lua tratamente după ureche, că acum e fază incipientă dar dacă nu mergi va devenii o problemă. Succes.

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Probabil de la epilat... si nu trebuie sa iti fie frica de ginecolog daca nu tiai inceput viata sexuala

| Xx0Elly0XxBby a răspuns:

Mai vorbeste despre asta cu mama ta si du-te la un ginecolog repede sa nu-ti fie frica e el daca nu tiai inceput viata sexuala si ori cum nu-ti face numic doar iti propune un unguent ceva succes