| Yasmina455 a întrebat:

Buna!
De dimineata, de pe la 4 am dureri intestinale. M-am trezit brusc din somn cu o durere mare si cu "sunete ciudate" din intestine. Am mers la WC, crezind ca o sa am diaree, dar nu. M-am culcat la loc si am adormit. Cand m-am trezit la scoala, durerile au disparut. Am mancat. La scoala iar mi-au aparut durerile si balonare. Durerile variaza in intensitate si uneori dispar de tot, apoi reapar.
La moment am menstruatie. Poate fi asta o cauza a balonarii si toate celea?
Mersi. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi urgent la medic.

| Yasmina455 explică (pentru Salontanul):

De,ce? Ce as putea avea?

| Salontanul a răspuns (pentru Yasmina455):

Pot fi multe. Poate fi o ocluzie intestinala si te-ai dus. Nu te juca!

| OnuOnulică a răspuns:

Mai mult ca sigur e din cauza menstruației dar ca să fii sigură că nu ai vreun virus la stomac părerea mea ar fi să mergi la medic.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie din cauza menstruatiei sau sa ai o indigestie.

| Yasmina455 explică (pentru OoBunnyoO):

ATunci ai putea sa-mi recomanzi ceva (nu din medicamente) care sa-mi scoata durerile?

| OoBunnyoO a răspuns (pentru Yasmina455):

Stai linistita in pat, bea un ceai caldut si o supa sau altceva usor. Indigestia trece destul de repede, intr-o zi, cel mult doua.