| ROberrt86 a întrebat:

Iubita mea are de 2 zile dureri de burta in partea inferioara, sâni durerosi, greață si dureri de cap. Precizez ca simptomele au apărut din senin intr o seara după ce a mâncat o langoașă de la târgurile de iarna. Suntem activi sexual, menstruația i-a venit pe 20 ianuarie, între timp a avut in vagin ceva alb, lipicios, de consistenta unui slime. Primul contact sexual de atunci a fost pe 7 februarie. Care ar putea fi cauzele acestor simptome? Specific ca durerile ii dispar si apar brusc in orice interval al zilei. Ar putea fi o sarcina sau doar dereglări hormonale ( desi in ultimele 3 luni nu a avut nimic la menstruație sau înainte, decât dureri de burta tipice si durere a sânilor mică)

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistit Violeta nu stie ce vorbeste, daca tu ai facut sex cu prezervativ si ai verificat inainte prezervativul si era ok nu era spart chiar daca ejaculai tu in prezervativ nu ajungea sperma in vaginul ei deoarece prezervativul te a salvat, ea are dereglari hormonale asociate posibil si ccu probleme la ovare de aceea este urgent consultul medical, femeiile racesc foarte des la vagin fac cistite anexite si fara antibiotice nu se vindecă daca medicul constata ca are infectie urinara sau cistita, altfel daca are doar o dereglare hormonala poate i schimbă tipul de anticonceptionale. Sau daca nu ia o sa i dea.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, ar trebui consultata de un medic ginecolog, ar putea fi un chist pe ovar care da astfel de simptome si ea da vina pe faptul ca a mincat cu o zi inainte langoși, nu are nici o legatura, daca erau expirate facea o toxinfectie alimentara nu o dureau sînii, durerea sînilor apare frecvent inainte de ciclu menstrual, ce varsta are prietena ta?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru funda, sanatate multa!

| Violleta2022 a răspuns:

Poate fi o sarcina... mai ales ca sunteti activi sexuali si nu folositi protectie.

| ROberrt86 explică (pentru Violleta2022):

Folosim protectie, si specific ca niciodată nu am ejaculat înăuntru, mereu scoteam înainte sa ejaculez și făceam verificarea prezervativului cu apa, si niciodată n a fost spart. A facut azi un test SURECHECK cu urina de dimineață si a iesit negativ (in mod normal doamna farmacista mi-a zis ca se face la o zi de la întârzierea menstruației dar menstruația ei ar trebui sa vina pe 20 februarie)

| Violleta2022 a răspuns (pentru ROberrt86):

Tu tot nu ai inteles....nu are importanta unde ejaculeza, ca pe interiorul penisului, pe tractul urinar ramane sperma, care se scurge instantaneu imediat cum isi baga penisul fara protectie!

| ROberrt86 explică (pentru Violleta2022):

Pai ma refer la faptul ca eu nu ejaculam cu tot cu prezervativul pus, mereu scot înainte sa ejaculez deși folosim prezervativ

| Violleta2022 a răspuns (pentru ROberrt86):

Nici un test de pe fata pamantului NU poate arata o sarcina la numai 7 zile de la sex.
este practic imposibil sa iasa ceva la acel test, fiindca a fost facut inutil si eroant!

"primul contact sexual de atunci a fost pe 7 februarie."

Deci: din 7 feb pana azi 15 feb. sund doar 7 zile, asadar testul facut este tptal inutil si eronat!

| ROberrt86 explică (pentru Violleta2022):

Deci chiar daca e cum am scris in răspunsul anterior, tot exista sansa unei sarcini?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ROberrt86):

Tu nu pricepi nu?
Nu are nici o importanta unde ca ejaculezi in prezrevativ sau afara, la wc sau in alta parte, eu ma refer ca DUPA ce ai ejaculat ramane intotdeauna sperma pe teava, care se scurge imediat in vaginul femeii, cand l-ai reintrodus, fara prezvervativ.

| Violleta2022 a răspuns (pentru ROberrt86):

La partide consecutive de sex ramane sperma pe teava si cum aveti obiceiul (riscant) sa-l bagati si fara prezervativ, atunci are toate sansele sa ramana gravida.

Singura conditie este ca fata sa fie in perioada fertila!

| ROberrt86 explică (pentru Violleta2022):

Am înțeles, multumesc frumos pentru raspunsuri

| ROberrt86 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Intre timp i-a venit menstruația, iar la medicul de familia i-a spus ca are toxiinfecție alimentara. Ei i-au trecut simptomele, acum are doar dureri pe care le are mereu la menstruație.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ROberrt86):

Stai linistit Violeta nu stie ce vorbeste, daca tu ai facut sex cu prezervativ si ai verificat inainte prezervativul si era ok nu era spart chiar daca ejaculai tu in prezervativ nu ajungea sperma in vaginul ei deoarece prezervativul te a salvat, ea are dereglari hormonale asociate posibil si ccu probleme la ovare de aceea este urgent consultul medical, femeiile racesc foarte des la vagin fac cistite anexite si fara antibiotice nu se vindecă daca medicul constata ca are infectie urinara sau cistita, altfel daca are doar o dereglare hormonala poate i schimbă tipul de anticonceptionale. Sau daca nu ia o sa i dea.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala cu urina de dimineata.