| anamv10 a întrebat:

De dimineata imi este extrem de cald ma doare capul si tot corpul am facut si febra si ma usturasi gatul ...cred ca e insolatie deoarece am avut si stare de voma, ma hidratez foarte bine dar nu am pofta de mancare. Am luat un paracetamol iar durerea de cap a disparut, am baut si apa cu lamaie, dupa acestea mi am revenit cat de cat. daca starea se va agrava voi merge la doctor ..aceleasi simptome le are si mama mea. Ati fost si voi intr o astfel de situatie, daca da cum ati procedat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Star2 a răspuns:

Este normal, de la caldura sunt aceste simptome iti recomand sa bei niste ceai sa nu iesi din casa pana la ora 18, sa te hidratezi foarte mult sa nu stai imbracat foarte gros in casa sa mananci mancaruri usoare.
Multa sanatate.