| LittleDrop a întrebat:

De dimineata m-am trezit cu o stare foarte "naspa", cu o durere destul de mare de burta (zona abdominata, in jurul buricului), ameteli si o stare continua de voma. Aceste "atentionari" apar la sarcina, dar nu este cazul. Nu suport mirosurile tipatoare, simt mereu ca ma sufoc, nu am pofta de mancare. Ameteli mai aveam si inainte. Stie cineva ce ar putea fi? Ce as putea lua? Asta pana maine, cand sper sa-l gasesc pe doctor.

Va multumesc! Funda. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Nu stiu sigur ce ar putea fi, dar aceleasi simptome le-am avut si eu cand nu am mancat...
Sau probabil ai facut o intoxicatie alimentara.Iti recomand sa te duci cat mai repede la medicul de familie.
Bafta.

| Xtina_2432 a răspuns:

Acestea sunt si simptomele apendicitei, zilele trecute m-am confruntat si eu cu aceeasi problema dar din fericire eu aveam nisip la rinichi. Mergi la medic ca sa fii sigura happy

| fedot a răspuns:

Raspunsul:
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

Mergi la medic...waiting