| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat de ameteli si dureri de burta! de 3 zile am si nu mai suport! uneori nici nu am pofta de mancare! in afara de mersul la doctor, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ralucaralu a răspuns:

Vorbeste cu mama ta! Stiu ca asta e problema; de aceea nu mergi nici la medic pentru ca nu stie mama ta. Spune-i! Te va ajuta cu siguranta. Si veti avea o relatie mama-fiica mult mai buna.Ai incredere in ea. Si eu am patit la fel, nu ceream sfatul mamei, dar am inteles ca ea ma poate ajuta cel mai bine. Nu incerca tu leacuri babesti fara sa stii ce ai. Nu cred ca exista altceva ce poti face daca nu stii ce ai.Cu sanatatea nu e de joaca.
Poate esti anemica, poate trebuie sa iti vina menstruatia, poate ai lipsa de calciu. Nu se stie.Ai grija!
Succes!

3 răspunsuri:
| Crisstina a răspuns:

In afara de mersul la doctor... hmmm... un test de sarcina?

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Bea niste ceaiuri, depinde si de varsta ta si de locul in care te doare, sa nu fie ceva serios, du-te la un doctor, chiar ar trebuihappy

| micuta99 a răspuns:

Probabil din cauza calduri... bea multa apa