| Xtina_2432 a întrebat:

De ieri a inceput sa ma doara in zona apendicelui, ma doare mai intai rinichiul drept, si coboara spre apendice si apoi spre picior. Nu e o durere constanta si nu am greata, varsaturi, febra sau alte simptome, dar ma nelinisteste. Ar putea fi apendicita sau e vorba de nisip sau o pietricica la rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ancuutssa a răspuns:

E posibil sa fie o infectie urinara! Asa am avut eu prima oara. Eu cand m-am operat,nu m-a durut decat o datahappy Nu mi-a amortit piciorul, nu am avut greturi, nimic! Du-te si fa un control! E cel mai bine, sa nu fie foarte grav.Cum am mai spus, pe mine nu m-a durut decat vreo 5 minute si m-am dus la spital doar ca sa scap de scoalaa, si chiar era apendicita, daca mai stateamm putin dadeam in peritonita!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Vezi daca amoarte degetul mare de la piciorul drept? Daca da, ai apendicita! Si trebuie sa mergi urgent la medic!

| Anutzaxx a răspuns:

Eu zic mai bine sa te duci la doctor pentru ca sunt sigura ca nm dupa TPU nu e doctorwinking. Mai bine iti faci timp si te duci la un medic (poate va tb sa te opereze )winking