| Maiaaiaia a întrebat:

De la un timp, adica de vreun an de zile a inceput sa mi se ingrase excesiv de mult parul chiar dupa a 2 zi de spalare,insa nu se ingrasa tot,ci doar partea de sus, de pe cap.Nu stiu ce remedii sa folosesc, sau unde sa ma adresez.Ma puteti ajuta cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Foloseste masca de par facuta de tine galbenus_ulei masline_ vitamina A
Apoi te poti spala cu frunze de nuc, daca ai parul deschis, te speli cu ceai de musetel/pelin.
O seara bunahappy

| RaduHD a răspuns:

Incearca un sampon nou, si eu aveam aceiasi problema (tot de vreun an de zile), am schimbat samponul si totul este perfect. (Folosesc Clear- Grease Control(pentru. par gras) si Anti-Dandruff )

| EmmaDMX a răspuns:

Heey! happy Important este sa nu te speli mai des de doua ori pe saptamna pentru ca astfel parul ti se va ingrasa si mai tare. Dupa ce te speli pe cap, si eventual te dai cu balsam (doar la varfuri), poti folosi sucul unei lamai si cu putina apa pentru a te clati. La fel, si otetul de mere este indicat. Incearca reteta asta si vei vedea ca functioneaza. Bea multe lichide, evita grasimile nesanatoase si stresul.

| gdgdgdhdtgdgggghf a răspuns:

Foloseste un sampon uscat. Sau ca sa nu te speli asa des iti umezesti radacina cu apa si apoi te usuci cu feonul. Va parea ca ai facut baie. Si samponul uscat il folosesti pentru a mai lungi perioada de spalare. Sper ca te.am ajutat iar acest truc il fac si eu