| Ariii a întrebat:

Heii TPU`. Amm. Mie mi se ingrasa parul extrem de repede(din a 2-a zi de dupa spalare) si de aceea ma spal o data la 3 zile. Folosesc un sampon Garnier cu drojdie de bere si rodie(am inceput sa il folosesc miercuri ~21. 03.~ si am sa ma spal si in seara asta). Inainte foloseam head & shoulders extra volume iar parul meu arata ca o matura. Apoi de la L'oreal Paris un sampon Elvive cu omega 6 pentru repararea varfurilor despicate(ma fac cu placa de 2 ori pe saptamana). Ideea este ca eu nu stiu destul de bine ce sampon sa folosesc ca parul meu sa para mai sanatos, stralucitor, matasos si sa nu se ingrase repede. Pentru ca am nevoie de niste pareri, astept raspunusrile voastre. :*

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna! si eu am o mare problema: am parul gras( ma spal la 2 zile) si am o matreata groaznica+ ca imi cade mult par, la fel ca tine si eu folosesc placa, si au inceput sa mi se despice varfurile dar am gasit niste produse care pentru mine au facut minunii. Am inceput sa folosesc placa numai atunci cand vreau doar sa imi fac o anumita coafura, cu ajutorul acestui ser de la gliss: https://encrypted-tbn3.google.com/......ps?/images ( il pulverizez pe par si apoi aranjez parul cum vreau, si eu am si breton si il aranjeaza) si mai folosesc si acest ulei de la kaloss: https://encrypted-tbn1.google.com/......ps?/images ( pun catva picaturi in palma si imi dau in par si apoi il aranjez), aceste tratamente refac firul de par, si poti sa le folosesti si inainte de a folosii placa deoarece sunt termoprotectoare. Ca sampoane folosesc acest sampon de la clear care regleaza secretia de sebum, indeparteaza matreata si opreste caderea parului: https://encrypted-tbn1.google.com/......ps?/images
si ca si balsam folosesc de la elseve: https://encrypted-tbn2.google.com/......ps?/images
Mie au inceput sa imi diapara toate problemele, folosesc formula asta de 1 saptamana jumatate si deja incep sa se vada rezultatele, adica a inceput sa dispara matreata si parul nu se mai ingrasa asa tare+ ca in sfarsit nu mai imi cade o tona de par din cap. Problemele mele au inceput de cand am folosit de la garnier samponul cu ou, nu iti recomand sa il folosessti, dar cred ca samponul cu drojdie de ber si rodie o sa te ajute, l'am folosit si eu si am fost foarte multumita de el. Sper ca te'am ajutat.

| Ariii explică (pentru KellyGreen):

Mersii mult. :* Deja ma panicasem pentru ca nu stiam ce sa fac. Stateam si ma gandeam: Sa ma tund ca sa il las sa se regenereze? Dar ca sa imi creasca la loc mi.ar fi luat 2 ani. -.-" Deci eu folosesc samponul cu drojdie de bere si rodie si ca balsam folosesc unul de la Soyoss. Si tocmai vroiam sa imi cumpar acel ulei de par de la Kallos dar dupa cate ai vazut adineauri nu stiam de unde sa imi cumpar. Am sa merg maine sa vad.thinking :*

1 răspuns: