| LoLo a întrebat:

de la un timp de vreme ma simt foarte rau sad. Am inceput sa nu mai mananc, adica nu mai am pofta de mancare de loc si imi este atat de rau sad.

Astazi m-am certat si cu mama, m-am cosnumat atat de mult, deoarece atunci cand ma cert cu ea ma inchid in camera mea si incep sa ma gandesc la tot felul de lucruri si sa ma consum.Astazi nu am mancat aproape nimic, am mancat tot felul de prosti care nu imi tin de foame si care imi fac mai mult rau.

Iar acum daca sunt certata cu mama nu o sa vorbesc prea curand cu ea, si eu cand nu vorbesc cu ea nu mai mananc deloc deoarece nu imi mai trebuie nimicacrying.

Spuneti'mi va rog cum sa fac sa nu ma mai simt asa rau si sa incep sa mananc...sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Sa nu te mai certi cu mama!

| micurutza2005 a răspuns:

Pai incearca sa te controlezi sa controlezi nervii, supararea, nu trebuie sa te razbuni pe mancare pentru astea ele sunt trecatoare tu gandeste-te la tine la sanatatea ta daca vrei sa fi bine multi ani si sanatoasa asa ca mananca cate putin chiar daca zici ca nu poti baga in gura mancarea si nu lasa stomacul gol poti ajunge la ulcer si pe baza nervoasa si daca nu nici mananci unde ajungi la perforarea lui nu, si multe alte boli uite acum starea ta e asa pentru ca suferi de stres care duce la multe alte boli stresul te face pana la stadiul ca nu mai poti manca, dormi, merge pe picioarele tale, te pune jos la pat, asa ca trebuie sa te controlezi sa nu mai pui atatea la suflet gandeste mai pozitiv nu vedea totul in negru si fara rezolvare pentru ca atunci creierul tau va spune acelasi lucru si va da comanda la lucruri negative, viata e scurta nu te irosi din orice pastreaza-te pentru lucruri sau situatii mult mai grave care te pot lovi in viata, pastreaza-te tare spune-ti in gand din suflet nu merita nimic sa imi distruga viata si sanatatea care sunt cele mai de pret lucruri date noua tuturor.calmeaza-te vorbeste calm si cu mama ta comunicati ce va deranjeaza pe fiecare si incercati sa rezolvati problemele fara cearta pentru ca asta nu duce la nimic nicidecum la rezolvarea lor.deci succes, gandeste pozitiv, vezi lucrurile mai frumoase, nu te enerva din orice si nu te infometa pentru nimic. daca mai e ceva sunt aici sa te ajut.

| Didw a răspuns:

Buna kiss
Pai.stai linistita! Nu te mai certa cu mama ta. Impaca-te cu ea. Sunt sigura ca si ea sufera mult din cauza certei voastre, deoarece este mama TA si te iubeste foarte mult. Poate chiar mai mult decat crezi tu.
Du-te la ea si incepe sa o imbratisezi, sa-i spui ca iti pare rau. Nu te mai gandi la lucruri "prostesti" pentru ca este normal sa nu mai ai pofta de mancare, de nimic. Mi s-a intamplat si mie cand ma certasem cu cea mai buna prietena a mea. Incearca sa te impaci cu mama ta si ai sa vezi ca totul va fi bine!
Mult succes si sanatate >big grin

| AdiSR a răspuns:

Sa nu o mai bagi in seama pe maicata! Incearca sa nu mai bagi in seama asa mult certurile, detaseazate!

| paramore a răspuns:

Bunasaddin pacate si eu am treqt printr-o situatie asemanatoare, aveam multe probleme, nu puteam sa mananc si asa mi-am strikat stomacul, si acum la o distanta de un an tot mai am probleme cu stomacul.asta ti se intampla din cauza stresului, cand esti suparata parca nici mancare nu iti trebuie...eu iti dau un sfat, la mine a functionat.incepe sa mananci ceva ce iti place, dar putin, ca sa nu iti fie rau, mai faci o pauza si mananci iar, si incearca sa lasi deoparte problemele in timpul mesei, eventual sa ai pe candva drag langa tine, iubitul, o amicawinkingasa te distragi si mananci mai linistita. sper ca te-am ajutatkiss

| bebitica a răspuns:

Te inteleg ca esti atat de suparata incat nu iti mai arde nici sa mananci DAR trebuie sa fii tare, gandeste-te ca e mama ta si oricum te iubeste si o sa va impacati f curand. ia gandeste-te tu ce faci atunci cand o sa te certi cu persoana iubita? straight facestraight face... sau cand dai de ceva mai greu... Revino pe pamant, trebuie sa inveti sa faci fata unor astfel de situatii. Nu prea inteleg faza ca "de la un timp ti-e f rau.". te simti deprimata fara motiv. s-a intamplat ceva?