| Scarbo a întrebat:

de mic am suferit o trauma, cand fratele meu mai mare ma tortura aruncand paianjeni pe mine, iar acum sufar de arahno fobie, mi-e frica doar de tarantule, de paianjeni mici nu, nu stiu am incercat o gramada de lucruri, am inceput sa-i mananc pe aia mici, gandindu-ma ca eu sunt monstrul iar ei sunt victimele, asta n-a functionat, ei bine zic ca asta e cea mai curajoasa chestie pe care am incercat-o dar tot nu am reusit straight face, nu stiu ce sa fac, dati-mi cateva sfaturi, prin hipnoza se poate rezolva de tot?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Mănânci păianjeni. Ce gust au? Să încerc şi eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Psihiatrii iti prescriu droguri asa ca, evident, sunt alegerea mai potrivita. Si mie imi este frica de paienjeni, am calcat pe unul cam cat palma cand eram mic si de atunci simt o repulsie fata de ei. Bine, nu am incercat sa-l mananc dar era destul de mare, mancam la el o saptamana...

Serios vorbind, du-te la psiholog daca chestia asta nu-ti da pace. Fobiile pot fi vindecate.

| Scarbo explică (pentru anonim_4396):

Pai un drog nou vreau sa incerc si de aia mi-e cam frica sa-l incerc sa nu am cumva halucinatii de genustraight face...

| Hαppiηеss a răspuns:

Cum sa mananci ma baiatule, paianjeni?
Si eu am fobie si mi-e frica de medici de spitale si de tot ce are legatura cu astea, dar totusi nu-i mananc!
Consulta un psiholog!

| Sarge a răspuns (pentru Hαppiηеss):

Aceea nu-i fobie, este doar un disconfort. Fobie este atunci cand nici macar nu poti sa te apropii de un medic sau de un spital fiindca ai face o cadere de calciu.

Răspuns utilizator avertizat
| sebykz a răspuns:

WTF?
Hipnoza? Ai mancat paianjeni?
Du-te la un psiholog, poate rezolva ceva.

| vangaelis a răspuns (pentru sebykz):

Psiholog? poate o plimbare pe la psihiatrie nu ar strica.