| Danescu_Alin-Gabriel_1979 a întrebat:

De un an am degetul arătător puțin umflat (uneori deasupra, uneori dedesubt, iar uneori in ambele părți ). Acesta a apărut in același timp cu o afecțiune a pielii la frig, însă nu a mai trecut. Vine însoțit de o durere si este destul de greu sa il îndoi la fel ca pe cel de la mana stanga. Ce ar putea fi? Mulțumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Google342 a răspuns:

Deget luxat

| Danescu_Alin-Gabriel_1979 explică (pentru Google342):

E ceva grav? Remediu?

| Google342 a răspuns (pentru Danescu_Alin-Gabriel_1979):

Nu e nimic grav.du-te la doctor el te v-a ajuta mai bine...remediu eu nu ti-as pute da nu sunt sigur eu am folosit diflex gel

| Danescu_Alin-Gabriel_1979 explică (pentru Google342):

Mulțumesc mult! Daca trece, revin cu funda!