| anonim_4396 a întrebat:

Acum cativa ani, mi-am taiat doua degete de la mana stanga, cu flexul. Am fost la urgenta si am fost operat, cu succes (zic eu). Degetele sunt functionale, mai putin degetul aratator care nu il pot indoii pefect, ceea ce nu prea ma mai deranjeaza. Problema mea consta in faptul ca la ambele degete, dupa o perioada de timp au aparut pe semnele ramase de la operatie, ceva asemanator cu niste negi, dar am constatat ca nu sunt negi. Unul la fiecare deget. Din cel de la degetul aratator, la o perioada de timp (1-2 luni), se inflameaza si iese putin puroi, daca il apas. Este putin dureros pana iese puroiul, apoi se linisteste si nu mai este inflamat, o perioada buna de timp, dupa care se repeta. Initial am cerzut ca se va rezolva de la sine considerand ca este ceva postoperator, fire sau ceva de genul acesta...dar vad ca se repeta la nesfarsit. Daca stie cineva ce ar putea fii, pana ajung la doctor, sa vad despre ce e vorba!
MULTUMESC!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 7Dany a răspuns:

Doctorul nu se afla in cealalta parte a lumii deci te sfatuiesc sa mergi la el urgent!

| nicu1iancu a răspuns (pentru 7Dany):

Multumesc, ai dreptate, trebuie sa vad daca il mai pot gasi.M-a operat cam de mult timp in urma.Pana il gasesc vroiam sa vad cam despre ce e vorba. Oricum saptamana asta ma ocup de caz.

| 7Dany a răspuns (pentru nicu1iancu):

Poti sa incerci si la alt doctor numai sa fie de specialitate. Ia cu tine si toate fisele pe care le ai de cand ai avut operatia, ca sa stie omul despre ce o fost vorba si de ce interventie chirurgicala ai avut parte. Nu amana caci cu sanatatea nu e de joaca! Insanatosire rapida iti doresc!

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi un medic pentru problema ta, am mai auzit de astfel de probleme numai știu exact cum se cheamă!